Іудеї виступили проти львівського Простору синагог

Маніпуляції з єврейською історичною спадщиною продовжуються всупереч Постанові Верховного суду України скасувати Львівському міськвиконкому приватизацію памятки: руїн єврейської святині “Турей Загав”, повідомляє директор “Єврейського відродження” і Центру дослідження юдаїки Мейлах Шейхет.

“Рішенням окружного адміністративного суду м.Києва скасовано дозвіл на проект консервації руїн синагоги “Турей Загав”. Євреї не роблять меморіалів на освячених молитвами місцях, ці проекти сприймаються однозначно як антисемітські. Велика Синагога є ортодоксальною юдейською святинею, ніхто крім ортодоксальних юдеїв не має право вирішувати долю цього намоленого століттями місця.

Львів увійшов як руйнівник єврейських синагог в Звіт дотримання релігійних свобод в Світі в 2017 році. Часткові археологічні дослідження фахівців виявили численні скарби архітектури Львова досинагогального періоду, ЛОДА рекомендувало цей об’єкт як нововиявлений об’єкт культурної спадщини. О 18 годині 31 жовтня в Управлінні охорони історичного середовища Валова 20 відбудеться обговорення проекту меморіалізації (???!!!) юдейської сакральності. Цей захід є проявом антисемитизму організаторів, не відповідає Програми Регенерації юдейської дільниці, розробленої “УКРЗАХІДПРОЕКТРЕСТАВРАЦІЯ” та затвердженої Міністерством культури України, схваленої керівництвом ЮНЕСКО в Парижі. ICOMOS надав негативну оцінку “Простору Синагог”.

Нехтування проектом Регенерації юдейської дільниці та просування не погодженого ортодоксальною єврейською громадою Простору Синагог є проявом зухвалості і зневаги до української єврейської історії. Руки геть від єврейської святині та архітектурної спадщини Львова!” – сказано у дописі представника єврейської громади Львова.

ФОРПОСТ

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району